Користування громадським транспортом

Дата: 16.11.2021 20:07

Користування громадським транспортом

(Для школярів)

1.Посадка в громадський транспорт здійснюється лише з посадочної площадки, або узбіччя тротуару.

2. До транспорту слід підходити після повної його зупинки.

3. Посадка на громадський транспорт відбувається дисципліновано, в порядку черги.

4. Зайшовши в салон, необхідно  пройти вперед, не створюючи натовп біля дверей.

5. Забороняється висовуватись з вікон.

6. Не можна ходити по салону під час руху автотранспорту – це небезпечно.

7. Під час руху не можна відволікати водія розмовами і заважати водієві керувати транспортним засобом.

8. Не можна відчиняти двері, не дочекавшись зупинки.

9. Не можна перешкоджати зачиненню дверей.

10. На зупинках виходять у сторону тротуару чи узбіччя.

11. Заборонено їздити на підніжках транспорту або чіплятись за борти машин.

12. Дітей слід перевозити лише в сидячому положенні.

13. Малюків під час руху транспорту необхідно тримати на руках, або у спеціальних кріслах.

12. Проїзд дітей в кузові транспортного автомобіля дозволяється лише тоді, коли кузов обладнаний сидіннями, а заднє сидіння має спинку. У кузові  повинно знаходитись не менше двох дорослих. Висадка і посадка здійснюється через правий або задній борт.

12. На мотоциклах дітей перевозять у колясках, з надітим шоломом. Посадка і висадка здійснюється лише на праву сторону.

Інструкція з безпечної поведінки в громадському транспорті

• Необхідно пам'ятати, що громадський транспорт - засіб пересування підвищеного ризику, тому:
  • Уникайте в темний час доби пустельних залишків, а очікуючи автобус, трамвай або тролейбус, стійте на добре освітленому місці поряд з іншими людьми.
  • Коли підходить автобус, не намагайтеся стояти в першому ряду - можуть штовхнути під колеса.
  • Не можна спати під час руху, так як при різкому гальмуванні можна отримати травму.
  • Чи не притуляйтеся до дверей, по можливості уникайте їзди на щаблях і в переході.
  • Уникайте порожніх автобусів, тролейбусів і трамваїв, а також вагонів електропоїздів.
  • Якщо вам доводиться їхати пізно, то сідайте біля водія і ближче до проходу.
  • Дівчатам рекомендується сідати поруч з жінками.
  • Якщо в салон увійшов пасажир, ведучий себе розв'язно, відверніться від нього, не зустрічайтеся з ним очима.
  • Тримайте на увазі свої речі.
  • При поїздці в електричці у вечірній і нічний час сідайте в перший вагон і вагон, де є пасажири.
  • Не можна стояти в тамбурі і проході вагона електропоїзда; виходячи з транспорту, будьте уважні, тому що можна потрапити під колеса проїжджаючого повз транспорту.
  • При виході з вагона тримайтеся за поручні.
  • У громадському транспорті забороняється:
  • ходити без необхідності в автобусах, тролейбусах і т. д .;
  • відкривати двері з обох сторін (допускається тільки праворуч по руху);
  • визирати з вікон і висовувати руки;
  • відволікати водія;
  • включати або вимикати будь - які прилади (смикати стопкран);
  • натискати без потреби на аварійну кнопку.