Інструкція з охорони праці при проведенні прогулянок, туристських походів, екскурсій, експедицій
Інструкція з охорони праці при проведенні прогулянок, туристських походів, екскурсій, експедицій
1) Загальні вимоги безпеки:
1.1 До прогулянкам, туристичним походам, екскурсіям, і експедиціям допускаються особи, які пройшли медичний огляд і інструктаж з охорони праці.
1.2 Небезпечні чинники:
зміни встановленого маршруту руху, самовільне залишення місця розташування групи;
травмування ніг при неправильному підборі взуття, пересування без взуття, а також без брюк або панчіх, укуси отруйними тваринами, плазунами і комахами;
отруєння отруйними рослинами, плодами та грибами;
зараження шлунково - кишковими хворобами при вживанні води з неперевірених відкритих водойм.
1.3 При проведенні прогулянки, туристського походу, екскурсії, експедиції групу учнів, вихованців повинні супроводжувати двоє дорослих.
1.4 Для надання першої медичної допомоги постраждалим під час прогулянки, туристського походу, екскурсії, експедиції обов'язково мати аптечку з набором необхідних медикаментів і перев'язувальних засобів.
2) Вимоги безпеки перед проведенням прогулянки, туристського походу, екскурсії, експедиції:
2.1 Пройти відповідну підготовку, інструктаж, медичний огляд і представити довідку про стан здоров'я.
2.2 Одягти зручний одяг взуття, що не утрудняє рухів і відповідну сезону і погоді.
2.3 Переконатися в наявності аптечки і її укомплектованості необхідними медикаментами та перев'язувальними матеріалами.
3) Вимога безпеки під час прогулянки, туристського походу, екскурсії, експедиції:
3.1 Дотримуватися дисципліну, виконувати всі вказівки керівника та його заступника, самовільно не зраджувати встановлений маршрут руху і місце розташування групи.
3.2 Загальна тривалість прогулянки становить 1 - 4 години, а туристського походу, екскурсії, експедиції не повинна перевищувати: для учнів 1 - 2 класів - 1 дня, 3 - 4 класів - 3 днів, 5 -6 класів - 18 днів, 7 - 9 класів - 24 днів, 10 - 11 класів - 30 днів.
3.3 Вирушаючи на екскурсію, в похід, надягайте одяг, що відповідає сезону і погоді, на ноги надягайте міцне взуття, шкарпетки, на голову - головний убір. Під час екскурсії не знімайте взуття і не ходіть босоніж.
3.4 Під час привалів щоб уникнути опіків і лісових НЕ розводити вогнища.
3.5 Чи не пробувати на смак будь - які рослини, плоди і гриби.
3.6 Не чіпати руками отруйних та небезпечних тварин, плазунів, комах, рослинах, гриби, а також колючі рослини і чагарники.
3.7 Щоб уникнути зараження шлунково - кишковими хворобами не пити воду з відкритих водойм, використовувати для цього питну воду з фляжки, яку необхідно брати з собою, або кип'ячену воду.
3.8 Дотримуватися правил особистої гігієни, сучасно інформувати керівника групи або його заступника про погіршення стану здоров'я або травмах.
3.9 Поважати місцеві традиції та звичаї, бережно ставитися до природи, пам'яток історії та культури, до особистого і групового майну.
4) Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях:
4.1 При оцті отруйними тваринами, плазунами негайно відправити потерпілого до найближчої лікувальної установи і повідомити про це адміністрацію установи і батькам потерпілого.
4.2 При отриманні учням, вихованцем травми надати допомогу потерпілому, повідомити про це адміністрацію установи і батькам потерпілого, при необхідності відправити його до найближчої лікувальної установи.
5) Вимоги безпеки по закінченні прогулянки, туристського походу, екскурсії, експедиції:
5.1 Перевірити за списком наявність всіх учнів, вихованців у групі.
5.2 Перевірити наявність і здати на зберігання туристське спорядження.